ROUTER 3G HUAWEI ECHOLIFE HG553 ADSL STORAGE 3G AERO2 WIFI PRINT SERVER 0

ROUTER 3G HUAWEI ECHOLIFE HG553 ADSL STORAGE 3G AERO2 WIFI PRINT SERVER

HG553MAIN

Na początku chciałbym wam napisać na czym testowałem opisywany model.Posiadam laptopa o takiej konfiguracji:

-Acer Aspire 5542 z wbudowaną kartą WI-FI Artheros AR5B93

-Windows 7 x64 bit PL

Poniżej będzie tabela z listą modemów które przetestowaliśmy z tym routerem.Lista będzie cały czas aktualizowana, jeżeli przetestujemy jakiś modem, dodamy go do listy.

AERO 2: Kolor zielony oznacza,że router działał z tą kartą. Kolor czerwony oznacza,że nie działał.

INNE: Tutaj chodzi o karty takie jak Orange,Plus GSM,Play i inne, które nie wymagają pasma UMTS 900 Mhz tak jak w przypadku AERO 2.

ModemyLista

modem e173 w wersji 2 i 3 działa z aero w wersji 1 nie dziła 

Jeżeli posiadacie swój modem USB i nie jesteście pewni co do zgodności z AERO 2, to na stronie jdtech.pl jest świetna lista dzięki której dowiecie się większość rzeczy o waszych modemach.

Lista zgodnych i niezgodnych modemów z kartą SIM AERO 2

Jeżeli nie wiecie jeszcze czym jest AERO 2, to na szybko wam odpowiem. Jest to operator, który świadczy darmową usługę dostępu do internetu do końca 2016 roku, w paśmie UMTS 900Mhz. Później przez kolejne 3 lata, można korzystać za darmo w paśmie 2100Mhz.

Więcej informacji o AERO 2 znajdziecie na ich oficjalnej stronie:

Oficjalna strona AERO 2

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY ROUTERA

Jeżeli chodzi o moją subiektywną ocenę wyglądu routera, to bardzo mi się podoba. Połączenie koloru białego z czerwonym, bardzo ładnie uzupełnia się z opływowym kształtem obudowy. Rogi na górze obudowy nie są kanciaste tylko ładnie zaokrąglone, co wpływa na wygląd ogólny routera.

rogiW przypadku podstawki, producent zrezygnował z zastosowania plastiku. W tym miejscu zastosowano zwykły metalowy pręt, który jest chromowany.Zobaczcie sami jak to wygląda:

podstawka

Podstawkę możemy także trochę wyciągnąć z obudowy routera aby np. go podwyższyć, lub całkowicie ją wyciągnąć.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Przyjrzyjmy się bliżej jak wygląda tył obudowy:

tył1W górnym lewym rogu mamy wejście USB do którego wpinamy nasz modem USB. Dzięki temu, możemy udostępnić internet wszystkim mieszkańcom domu,tworząc tak zwany WI-FI Hotspot.W przypadku gdy posiadamy kartę AERO 2, jest to świetne rozwiązanie. Możliwość korzystania z darmowego internetu do końca 2016 roku chyba daje do myślenia? Oczywiście, jeżeli posiadamy zwykłą kartę SIM z włączonym pakietem internetowym, nic nie stoi na przeszkodzie aby taki internet udostępniać wszystkim mieszkańcom domu. Taką domową sieć najlepiej jest też zabezpieczyć aby jakiś nasz „życzliwy” sąsiad nie podkradał nam transferu.

Poniżej widok z włożonym modemem 3G:

zoomusb

Na samym dole z tyłu obudowy mamy wszystkie gniazda do połączenia:

-ADSL -2 porty RJ-11 dla telefonu lub faxu. -4 porty LAN RJ-45 -Port USB (Dysk twardy,pendrive,kamera).

tyl2Zasilanie routera. Jeżeli chodzi o zasilanie routera, to wyposażony jest on w zasilacz o następujących parametrach:

  • INPUT:100-240VAC 0.8A 50/60Hz
  • OUTPUT:12VDC 2A

zasilaczparamzasilaczparam

zasilaczparamzasilaczparamzasilaczparamzasilaczparamzasilaczparamzasilaczparam

zasilacz2

Podpinając pod router modem 3G (MAX 500mA) z podpiętym dyskiem SATA 2.5 na USB’(MAX 2A) router działał stabilnie.Zostawiając go na całą noc i po sprawdzeniu jego stanu rano, wszystko było w jak najlepszym porządku. Świadczy to o tym,że router ma wydajny prądowo port USB. Poniżej widok dysku(500GB) SATA na USB z jakim pracował router:

dysksata

Dysk był sformatowany w systemie plików fat32.

dysksata2

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Broadcom BCM6358 300MHz 16MB ROM 64MB RAM 2x USB (1 dla modemu 3G, 1 dla drukarki USB/kamery/dysków HDD/pendrive.) 2x porty telefoniczne (RJ-11) Port ADSL (Dla neostrady itp) 4 porty LAN (RJ-45 10/100M) Przycisk włączenia/wyłączenia sieci WI-FIWbudowana antena WI-FI 17dBm (W pomieszczeniach do 100m, na zewnątrz do 300m) 802.11b/g (IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, CSMA / CA, CSMA / CD, TCP / IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE)

Szybkość transferu WI-FI11g: 54/48/36/24/18/12/9/6M

11b: 11/5.5/2/1M

PIERWSZE URUCHOMIENIE

Jeżeli staniecie się szczęśliwymi posiadaczami tego modelu, to postaram się wam pokazać, jak to wszystko podłączałem.Wszystko zacznę najpierw od opisu z kartą AERO 2.

Po wypakowaniu routera z pudełka powyjmowałem wszystkie elementy zestawu. Następnie włożyłem do modemu 3G kartę SIM:

e180

Modem umieściłem w routerze który nie był jeszcze podpięty do zasilania:

router1

Teraz napisze wam o czymś co powiedział mi kiedyś elektryk z którym pracowałem. Najlepiej zawsze przed podłączeniem każdego urządzenia, najpierw włożyć wtyczkę zasilacza do urządzenia. Dopiero po tej czynności powinniśmy włożyć zasilacz do gniazdka elektrycznego. Unikniemy tym sposobem tak zwanego „iskrzenia„. Nie wiem ile w tym prawdy, ale zaufałem mu i zawsze tak robię.

Po podłączeniu całego zestawu do zasilania, włączamy zasilanie z tyłu obudowy. Na przełączniku jest czerwona kropka. W pozycji która jest pokazana poniżej,oznacza, że urządzenie jest wyłączone.

power

Ile czasu włącza się router? Dokładnie około 1 minuty. Po włączeniu jesteśmy informowani kolorowymi znaczkami na przedniej obudowie:

znaczki

info

KONFIGURACJA

Gdy router już się włączył, na laptopie zobaczyłem nową sieć WI-FI o nazwie D-Link DVA-G3672BTeraz musimy połączyć się z tą siecią aby skonfigurować router. Poniżej obrazek z pokazanym aktywnym połączeniem:

connectionok

Następnym krokiem jest konfiguracja routera. Aby to zrobić, musimy wprowadzić w pasku adresu swojej przeglądarki taki adres:http://192.168.1.1

Szybki dostęp: http://192.168.1.1

urlPo wprowadzeniu adresu wyskoczy nam okienko w którym musimy podać login i hasło administratora:

password

Domyślnie jest to:

  • Login: admin
  • hasło: admin

INFO: Hasło jest najlepiej zmienić na własne. Pokażę jak to się robi w dalszej części opisu.

Po wprowadzeniu poprawnie danych zostaniemy zalogowani do głównego panelu, w którym ustawiamy wszystkie rzeczy jakie mają wpływ na pracę routera. W modelu, który otrzymałem,wgrane jest oprogramowanie D-Link DVA-G3672B.(Wersja po angielsku). Jest to podobno bardzo stabilna i zalecana wersja. W dodatku jest przyjazna w konfigurowaniu routera.

sinfo

Skupmy się teraz na utworzeniu domowej sieci WI-FI, tak aby każdy użytkownik w domu mógł połączyć się swoim urządzeniem z routerem. Np. gdy posiadamy telefon z WI-FI,laptop, komputer albo inne urządzenie które posiada WI-FI. Osobiście łącze się tak laptopem i telefonem komórkowym,jest to bardzo wygodna sprawa. Nie muszę wpinać nigdzie do laptopa modemu,dzięki czemu wszystkie porty USB mam wolne. Nie zachodzi ryzyko,że taki modem uszkodzimy, przypadkowo zahaczając o niego.

Konfigurację routera zaczniemy od zabezpieczenia naszej sieci WI-FI.Domyślnie jest ona otwarta i każdy może się z nią połączyć.

Zmieńmy to!

1.Logujemy sie do routera wpisując 192.168.1.1 w pasku adresu przegladarki.

2.Klikamy zakładkę SETUP–>Wireless Settings–>Wireless Basics :setupw1

Nazwę wyświetlanej sieci możemy sobie zmienić na własną(SSID). Opcja „Visibility status” służy do ukrywania/pokazywania naszej nazwy sieci wszystkim użytkownikom WI-FI. Jeżeli ukryjemy(Invisible) naszą nazwę sieci, to aby ktoś mógł się zalogować do niej, musi znać jej nazwę i hasło.

3.Teraz klikamy SETUP–>Wireless Settings–>Wireless Security.

Do wyboru mamy takie opcje:

securewifi

Ja wybrałem sobie WPA2.

Tryb WEP jest dosyć łatwy do złamania dla osoby, która wie o co chodzi. Także lepiej wybrać WPA lub WPA2.

Następnie ustawiam sobie tak jak jest to pokazane na obrazku poniżej:

sec2

Pre-Shared Key to nasze wpisane hasło zabezpieczające naszą sieć WI-FI. Starajmy się uważać na wielkość liter,wszystko jest rozróżniane. Po wpisaniu hasła klikamy przycisk Apply/Zaakceptuj. Czekamy, aż wszystko się zaktualizuje. Powinniśmy utracić połączenie w przeglądarce. Teraz otwieramy naszą listę z wykrytymi sieciami WI-FI(laptop/komputer) i ponownie ją wybieramy. Klikamy aby się ponownie połączyć. Wyskoczy okienko z prośbą o wpisanie hasła,wpisujemy je i klikamy OK.

Tym razem połączyliśmy się z już zabezpieczoną siecią i każdy kto nie będzie znał hasła, nie zaloguje się do niej.

Jeszcze sprawdzimy czy mamy włączoną opcję Access Point. Dzięki której, nasz router będzie udostępniał połączenie internetowe innym urządzeniom.

Znowu wpisujemy adres w przeglądarce http://192.168.1.1/ i klikamy zakładkę EXTRA.

Klikamy LAN/WLAN–>Wireless Bridge.

Szybki dostęp: http://192.168.1.1/wlwds.cmd?action=view

Pokażą się nam takie informacje:

accesspoint

Jeżeli mamy inaczej,ustawiamy tak jak mamy to powyżej na obrazku i klikamy Save/Apply.

Pierwszy etap mamy już za sobą. Teraz skonfigurujemy modem 3G.

KONFIGURACJA MODEMU 3G

Najpierw opiszę to na przykładzie karty AERO 2. Później podam informacje jakie należy wpisać w polu APN dla innych operatorów.

Co warto jeszcze wiedzieć? Na pewno to, co znaczy kolor diody którą miga nasz modem USB.

UWAGA!!! Nie wszystkie modemy migają takim samym kolorem diody. Np. Alcatel X200 miga na żółto. Poniżej jest to pokazane na przykładzie modemów HUAWEI.

<p style="border

Komentarze do wpisu (0)

  • Zapraszamy

    na zakupy 

Blog kategorie
Blog wpisy
Blog chmura tagów
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Przejdź na EkoFakturowanie bądź ekologiczny i oszczędzaj na każdej wysłanej fakturze

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl